Як правильно утеплювати мансарду зсередини і зовні

Облаштування житлового простору на місці горищного приміщення вже давно перестало бути рідкісним явищем. Все частіше власники будинків цікавляться тим, як правильно провести ремонт, щоб життя “під дахом” була не менш комфортною, ніж в самому будинку. Розглянемо, як зробити утеплення мансарди, якщо дах вже покритий, які матеріали краще всього підійдуть для цієї мети і на які нюанси варто звернути увагу.
При облаштуванні мансарди, утеплення є основним моментом, так як дах вважається однією з найхолодніших зон будови.

Утеплення мансарди пінопластом: плюси і мінуси матеріалу

Пінопласт – один з найвідоміших утеплювачів, який займає свою нішу серед недорогих теплоізоляційних матеріалів. Його ціна дійсно значно нижче, ніж у багатьох інших, але це далеко не єдина його перевага:

  • пінопласт зовсім не вбирає вологу. Якщо матеріал попередньо обробити спеціально призначеної для цього просоченням, то вода просто стече по поверхні вниз;
  • малу вагу – ще одна перевага, яке істотно полегшує транспортування і монтаж, а також знижує навантаження на покрівлю;
  • теплопровідність пінопласту дуже мала, так що зі своїми прямими функціями він справляється більш ніж повноцінно;
  • пінопласт легко різати і зміцнювати. Це дозволяє без проблем працювати з ним навіть за умови відсутності будь-якого досвіду Пінопласт – один з найлегших і недорогих утеплювачів

Утеплення мансарди зсередини мінватою:

Мінеральна вата – ще один теплоізоляційний матеріал, який широко використовується і відомий завдяки своїм характеристикам. Свою назву вона отримала через волокнистої структури, схожої з медичної ватою. Купити її можна в плитах та в рулонах, що робить транспортування і монтаж ще зручніше.

Низька теплопровідність відмінно поєднується зі здатністю не вбирати вологу. Хоча, якщо це і відбувається, матеріал швидко висихає, не втрачаючи свій зовнішній вигляд і технічні характеристики.

Мінвата відноситься до категорії екологічно чистих і безпечних матеріалів, що стає помітно навіть у тому випадку, якщо верхня частина покрівлі буде покрита металочерепицею, яка схильна до сильного нагрівання під впливом сонячних променів. Крім того, мінвата служить ще і звукопоглинальним бар’єром, і на відміну від пінопласту, абсолютно не представляє інтересу для гризунів і різних комах.

Особливостями мінеральної вати є те , що вона не тільки зберігає тепло, але також має відмінні звукоізоляційні властивості.

Утеплення покрівлі зсередини мінватою потрібно робити з урахуванням того факту, що це досить пружний матеріал навіть незважаючи на свою м’яку волокнисту структуру. Він цілком здатний утримуватися між крокв за умови якісної фіксації.В процесі нарізки мінвати для укладання листів між крокв, необхідно залишати запас приблизно 2 см. Це дозволить їм утримуватися і не випадати навіть за умови відсутності додаткових елементів кріплення.

Кожен з матеріалів має свої особливості кріплення і повинен бути використаний виключно відповідно до рекомендацій виробника. Але якщо говорити про загальний порядок проведення робіт, то існують обов’язкові етапи, які проводяться практично завжди, незалежно від обраного матеріалу.

Першим викладається шар гідроізоляційного матеріалу, який повинен захистити утеплювач від руйнівного впливу вологи. Плівку укладають внахлест таким чином, щоб один шар знаходив на інший на 10-15 см. Кріплять матеріал за допомогою будівельного степлера, а місця стиків додатково проклеюють скотчем.

Схема розташування утеплювача в співвідношенні до даху будівлі

Потім, якщо в цьому є необхідність, створюється лати. Для неї можна використовувати дерев’яні рейки, ширина яких 8-10 см. Кріпити їх потрібно до крокв, розташовуючи паралельно один одному на відстані 50-60 см. Дуже важливо провести перевірку кожного елемента окремо, використовуючи будівельний рівень. Це дозволить запобігти появі будь-яких дефектів даху в подальшому.

На крокви або обрешітку укладається утеплювач і кріпиться відповідним для нього способом. Наприклад, якщо мова про використання будь-якого типу вати, що продається у вигляді рулонів, то матеріал розрізають на шматки потрібного розміру, щоб укласти їх між крокв. При цьому товщина утеплювача повинна бути такою, щоб відповідати ширині лаги. Особливо важливо в разі, якщо ви вирішили зробити утеплення стін зсередини мінватою плюс гіпсокартон. В цьому випадку весь вільний простір повинен бути заповнений утеплювачем.

Верхній шар цього «пирога» – шар пароізоляційного матеріалу, в якості якого може бути використана Пароізоляційна плівка. Як і в випадку гідроізоляції, обраний матеріал укладається внахлест. Правда, в цьому випадку кріплення краще здійснювати за допомогою тонких дерев’яних рейок, розташовуючи їх з кроком 40-50 см. Всі стики обов’язково проклеюють скотчем. Залишається тільки подбати про відповідне фінішне покриття . (гіпсокартон , ОСБ або інші мат. )

babak
Коментарів немає
Категорії:
Новини
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку