Для чого грунтуються стіни перед фарбуванням.

Метою ґрунтування є вирівняти поглинальну здатність, зробити поверхню основи однорідною, зміцнити її, а також поліпшити адгезію поверхневої фарби. Грунтувальний засіб відіграє важливу роль у створенні водонепроникного бар’єру, що має особливе значення у приміщеннях де є висока вологість повітря.

Для ґрунтування використовують як фарби, так і ґрунти та грунтовки. Завдяки особливій формулі вони здатні знівелювати відмінності у структурі і забарвленні основи. Використання ґрунтовки зменшує розхід поверхневої фарби, тим самим знижуючи вартість робіт, оскільки дає можливість отримати гарний результат навіть при одношаровому фарбуванні стін.
Ґрунтування застосовується при першому фарбуванні гіпсокартонних плит та основ з неоднорідною структурою, цементних, цементно-вапняних штукатурок всередині приміщень житлових, громадських та промислових будівель.

Будь-яку нову стіну необхідно покрити ґрунтувальним засобом. Якщо ж стіна уже була пофарбована, ґрунтування може виявитися необов’язковим. Щоб перевірити це, потрібно виконати простий тест, який полягає у протиранні долонею поверхні стіни. Якщо на долоні залишиться наліт, це означає необхідність ґрунтування. Тест найкраще проводити в декількох місцях, щоразу перевіряючи долоню.

Грунтовка збільшує адегезію , а також забезпечує правильне висихання пізніше нанесеного поверхневого виробу. Але при застосуванні ґрунтовки потрібно пам’ятати, що занадто велика її кількість може зробити стіну ( скляною ) що відповідно унеможливить подальше фарбування. Це відбувається тоді, коли основа не поглинає виріб і він засихає на поверхні.


Ґрунтування краще починати з кутів і важкодоступних місць. Засіб наносимо на поверхню за допомогою пензля або малого малярного валика (шириною 10-15 см). Решту поверхні стін краще ґрунтувати великим малярним валиком (шириною 18-25 см),починаючи від кутів і просуваючись по стіні вліво або вправо. Фарбу слід наносити рухами “вгору-вниз” таким чином, щоб покрити поверхню по всій її висоті. Щоб уникнути утворення смуг, останній рух необхідно виконувати згори донизу. Лише на підготовлених у такий спосіб стінах можна розпочинати малярні роботи. Також важливо дотримуватися вимог стосовно часу висихання конкретних виробів перед нанесенням наступних. Кінцевий результат фарбування стін залежить як від використаних засобів, так і від способу їх застосування.

babak
Коментарів немає
Категорії:
Новини
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку