Що таке фасадна сітка, та для чого її використовують?

Будівельні та оздоблювальні роботи не обходяться без використання різного типу фасадної сітки. Використання такої сітки дозволяє не тільки зміцнити поверхні , але і забезпечити додаткову надійність і безпеку .

Що таке фасадна сітка ?

Фасадна сітка складається з металевих, поліетиленових ниток, а також скловолокна. На зовнішній вигляд матеріал схожий як м’яка сітка, що має осередки різних розмірів. В процесі виробництва продукція проходить додаткову обробку хімічними речовинами, що дозволяє покращити експлуатаційні якості.
Сітки характеризуються високим рівнем міцності, стійкістю до агресивних середовищ, еластичністю, пожежною безпечністю, що істотно розширює сферу експлуатації матеріалу. Для оздоблювальних робіт застосовується сітка для штукатурки, під час кладки цегли та блоків, майстрами використовується – кладочна й т.д.

Під поняттям “фасадна сітка”, як правило, маються на увазі різні види будівельних матеріалів, що відрізняються функціональним призначенням і можливостями. Незважаючи на це, її переваги є незмінними:

 • тривалий період експлуатації – вона є лугостійка, бо оброблюється спеціальними засобами;
 • продукція знаходиться в рулоні, має невелику вагу, що сприяє простоті та легкості проведення різного роду операцій;
 • вторинне використання – легко піддається демонтажу, і підлягає повторному застосуванню на іншому об’єкті.

Вибираючи сітку, варто враховувати особливості проведених робіт. Залежно від цього критерію, на ринку присутня пластикова, армована, склотканинна фасадна

Різновиди:
– Захисна
– Фасадна
Металева сітка для штукатурки має певні призначення і особливості. Найбільш часто цей тип продукції зустрічається на майданчиках в якості загороджень. Виготовляється по технології, яка передбачає застосування поліетиленових ниток. Вкраплення поліетиленових речовин сприяє підвищенню стійкості до механічних впливів й ультрафіолету.

Залежно від типу матеріалу, використаного в процесі виробництва, матеріал поділяють на два види:

 • Металева фасадна – виготовляється методами протягання і звичайної зварювання, для якої використовуються тонкі металеві нитки або дріт.
 • Склотканинна для фасадних робіт – рекомендується для виконання оздоблювальних робіт, так як має підвищений рівень вогнестійкості, стійкістю до лужних середовищ. Серед її характеристик невелика вага та простота монтажу. Як правило, дана сітка для фасадних робіт використовується на об’єктах, де планується фарбування поверхонь.

Металева армована сітка знайшла застосування на будівельних майданчиках в якості додаткового захисту або при обробці стін, на які потрібно накласти товстий шар розчину. Металева сітка для штукатурки, ціна якої нижче склотканинної, піддається корозії. У зв’язку з цим, для невеликих шарів розчину бажано вибирати оцинковану сітку.

Сфера застосування продукції поширюється на реставраційні та ремонтні роботи, зведення нових об’єктів, сільськогосподарські потреби, для облаштування захисних огороджень. Вона легко розтягується, згортається, і може експлуатуватися повторно.

Сітка армована металева для фасадів застосовується у внутрішній і зовнішній обробці. При зовнішній обробці вона не іржавіє, за рахунок чого мінімізується ризик утворення плям на поверхні фінішного покриття. З її застосуванням збільшується міцність стіни, а також підвищується стійкість до фізичних дій і механічних пошкоджень.

Сітка захисна для фасадних робіт сприяє зміцненню:

 • штукатурки;
 • матеріалів для гідроізоляції;
 • шпаклівки;
 • теплоізоляції;
 • плиткової основи.

Обидва види фасадної сітки відносяться до групи універсальних будівельних матеріалів з широкими функціональними можливостями. Важливо відзначити практичність, низьку собівартість, довговічність і багаторазове використання.

На ринку є фасадна сітка різного кольору, серед яких 5 основних: біла, синя, зелена, помаранчева і жовта. Причина такого розмаїття – потреба візуально виділити товар, який має різні технічні характеристики. Серед них це:

 • щільність сітки: 35-350 г / м2;
 • розміри осередків сітки: 2х2 мм, 5х5 мм, 10х10 мм і т.д .;
 • стійкість до агресивного середовища;
 • безпеку;
 • якість плетіння.

Сітка білого кольору – це класичний варіант. Її виробляють під ім’ям більшості брендів, як відомих, так і не дуже.

Сітка синього кольору – це покращений варіант білої. Відрізняється поліпшеними якостями надійності – не гниє , добре переносить перепади температур в широких діапазонах. Має підвищену стійкість у воді до агресивної хімії за рахунок спеціального просочення.

Зелена фасадна сітка – використовується для маскувальних робіт при будівництві та реставрації. Найчастіше використовують при облаштуванні зборів або лісів, для захисту фасадів будівель, що будуються.

Помаранчева захисна сітка виготовляється з капрону і полімеру. Колір відіграє роль більше для привертання уваги – тому найчастіше використовується на об’єктах з підвищеною аварійністю.

Жовта сітка для фасаду, яка складається з плетіння склотканини, посиленого полімерними волокнами. До складу також входить спеціальна (акрило-латексна) просочення для стабілізації.

Зазначимо що кожен виробник використовує колірну гамму для своїх особистих стандартів, і вони можуть сильно відрізнятися від марки конкурента. Тому при виборі сітки, все-таки потрібно орієнтуватися на технічні характеристики матеріалу і завдання, які Ви перед собою ставите

Застосування сітки

При купівлі армованої сітки для стяжки, важливо звертати увагу на особливості її конструкції, приналежність до конкретного типу. Штукатурна армована сітка під стяжку дозволяє підвищити міцність стін і міцність нанесеного шару при:

 • виготовленні наливних підлог;
 • формуванні тепло- і звукоізоляційні системи;
 • облицювальних роботах;
 • стягуванні підлоги і перекриттів.

У свою чергу, кладочна армована сітка для стяжки, ціна якої залежить від наявності ПВХ покриття, застосовується для наступних цілей:

 • зміцнення і вирівнювання стін;
 • зміцнення цегляної кладки, і т.д.

Будівельна армована сітка для стяжки має ряд різновидів, пов’язаних зі способами її виготовлення. Виходячи з особливостей процесу, компанії виробники пропонують будівельному ринку просічно-витяжну, зварену, арматурну, і інші види продукції, що використовуються для наступних робіт:

 • облицювання будівель;
 • оштукатурювання поверхонь;
 • будівництво огорож;
 • збірка легких конструкцій (клітини, огорожі, корпусу).

Якщо на об’єкті планується підігрів поверхонь, тоді обов’язково знадобиться армована сітка для стяжки підлоги – ціна продукції залежить від обсягів і оптимального різновиду.

Для житлових об’єктів будівництва, виходячи з параметрів фізичного навантаження, може використовуватися пластикова армована сітка для стяжки підлоги. Вона коштує на порядок дешевше, при цьому властивостями і технічними показниками не поступається аналогам.babak
Коментарів немає
Категорії:
Новини
Всі результати пошуку