Як вибрати фарбу для фасаду будинку.

Правильно підібрана оздоблення фасаду надає будинку завершеного вигляду. Нерідко господарі роблять вибір на користь фарбування: це недорогий і ефективний спосіб закінчити зовнішні оздоблювальні роботи, до того ж, правильно підібрана фарба виконує ще ряд корисних функцій.

Фарбу ви зможете придбати в нашому інтернет-магазині  babak.com.ua

Основні декоративні та експлуатаційні властивості фарб

Колірування і сполучні речовини.

Можливість додавати в білу основу фарбувальні речовини для отримання цікавих відтінків. Також потрібно уточнити, які зв’язувальні речовини входять до складу фарби – це можуть бути акрилові, силіконові або вінілові смоли, втім, іноді використовується вапно або цемент. У дешевої продукції містяться лише наповнювачі, які просто збільшують об’єм, але не покращують вихідні корисні властивості маси. Уважно читайте етикетку.

Світлостійкість..

Сонячне випромінювання не тільки перешкоджає появі грибка і цвілі, але ще і може поступово знебарвлювати фасадну фарбу, призводить до появи тріщин. Найбільш стійкі акрилові, полікремнієві, акрилово-силіконові фарби. До речі, матові покриття демонструють нижчу світлостійкість, ніж глянець.

Паропроникність.

В ідеалі, фарба не повинна перешкоджати повітрообміну та виведенню із стін надлишків вологи. Найчастіше, виробники вказують на ємності кількість грамів води на 1 метр квадратний за добу. Оптимальний показник – 130 г/кв. м/24 ч. Якщо зазначений коефіцієнт Sd – чим він менший, тим якісніше фарба, хорошим вважається значення 0,11-0,05 м.

Стійкість до стирання..

Кількість непорозумінь, які може витримати фасадна фарба, визначається в лабораторних умовах. Тут діє правило «чим більше – тим краще», добрий результат – близько 5000 циклів.

Адгезія..

Цей параметр показує, з якими поверхнями найкраще взаємодіє та чи інша фарба. Відповідно, вибирати потрібно того складу,що підходить до стін саме вашого будинку.

Водопроникність..

Дуже важлива характеристика, якісна фарба повинна бути паропроницаемой, але при цьому не абсорбувати вологу. Чим нижче ця здатність покриття – тим краще, в іншому випадку, будуть з’являтися тріщини, цвіль, відпадати штукатурка. Коефіцієнт водопоглинання в нормі повинен становити 0,05 кг на кв. м, втім, деякі виробники вказують цю величину у відсотках.

Витрата фарби..

Він залежить від багатьох факторів: консистенції фарби, виду нанесення фарби (за допомогою фарбопульта, валика або кисті), її покриваності, текстурности. Завжди варто пам’ятати, що для гладкого шару матеріалу потрібно буде менше, ніж для рельєфного, так що якщо ви задумали створювати покриття з тривимірним ефектом – купуйте фарбу з запасом.

Час висихання..

Власне, цими словами все сказано, правда, виробники пишуть кілька усереднене значення, час сушіння може змінюватись в залежності від товщини шару, нанесеного вами, а також температури навколишнього середовища.

Як вибрати фасадну фарбу?

Обмовимося відразу: перед нанесенням більшості фарб стіни потрібно попередньо прогрунтувати, зверніть увагу на сумісність грунтовки і вибраної фарби для фасаду. Найчастіше, щоб позбавити себе від зайвих проблем, господарі купують продукцію одного виробника і однієї серії. Звертайте увагу на перераховані вище параметри, не полінуйтеся відшукати на упаковці термін придатності: чим більше часу пройшло з моменту виготовлення товару – тим гірше будуть властивості фарби.

Універсальних засобів, по суті, не буває, розумніше придбати фарбу для конкретного типу поверхні. Приміром, фарбувальний склад для цегли повинен відрізнятися хорошою покривістістю і паропроникністю, найкраще зарекомендували себе мінеральні фарби. Для бетону варто вибирати продукцію, що відрізняється пористістю шару і стійкість до лужного середовища. Рекомендуємо звернути увагу на вододисперсійні та акрилово-силіконові фарби. Для дерев’яних поверхонь підібрати фарбу складніше, вона повинна бути еластичною, стійкою до вологи, з хорошою адгезією, найчастіше це водно-дисперсійні, акрилові і алкідні емалі. Для штукатурки підходять склади на мінеральній основі.

Що стосується колірного рішення:

часто дизайнери рекомендують світлі пастельні тони – вони не будуть конфліктувати з кольором вікон або даху. Якщо набридла одноманітність, можна скомбінувати два споріднених відтінку: наприклад, більш темним підкреслити дверні отвори і вікна, а світлим фарбувати стіни. Цікаво виглядають виділені яскравими квітами деталі – цоколі, балюстради, димові труби, колони, кути будинку. Можна візуально відокремити верхній поверх від нижнього: якщо мансарду і дах виконати в темних тонах, то споруда буде здаватися більш масивною, у світлих – і спорудження придбає якусь легкість і витонченість.

Які бувають фасадні фарби?

Декоративні та експлуатаційні властивості готового покриття безпосередньо залежать від хімічного складу лакофарбових матеріалів. Умовно їх поділяють на дві великі групи: органорозчинуючі і водорозчинні.

Фарби з органічними розчинниками погано пропускають водяну пару (виняток – вироби з плиолитовыми смолами), вони більш щільні, атмосферостійкі, їх можна наносити навіть при негативних температурах. З недоліків варто відзначити низьку пожежну безпеку.

Водорозчинні сполуки більш екологічні, в основі можуть лежати різні мінерали (неорганічні в’яжучі речовини – рідке скло, вапно, цемент) або полімери.

Дисперсійні фарби

Акрилові. Сполучною речовиною є дисперсія акрилатів. У них відмінна адгезія, висока стійкість до стирання, а ось паропроникність залишає бажати кращого, тому найчастіше цей вид використовують для цементно-волокнистих плит і бетону, для штукатурки і силікатних підстав використовувати не варто
Вінілові. На основі кополімерів полівінілацетату або вінілацетату. У них більш низька водостійкість, ніж у акрилових аналогів, але і ціна доступніше. Використовуються для тих же поверхонь.
Силіконові. В якості сполучного речовини додають дисперсії силіконових смол. Вони паропроникні, майже не забруднюються, демонструють відмінні водостійкі якості. Підходять для цементних підстав, цегли, бетону, цементно-волокнистих плит.

Мінеральні фарби

Силікатні. У них додається рідке скло (силікат калію), їх не можна наносити поверх іншого шару фарби (наприклад, силіконова або акрилової), сумісні тільки з силікатними та вапняними. Палітра кольорів досить обмежена, зате добре наносяться і демонструють хороші експлуатаційні якості. Вдосконалені варіації – силикатнозольные і полікремнієві склади, підходять для фарбування навіть старих стін і органічних поверхонь;
Цементні. Виробляються на основі білого або кольорового портландцементу, також додаються гидрофобизующие речовини, гашене вапно. Підходять для різних видів підстав, але порівняно з силікатними фарбами покриття виходить менш стійким;
Вапняні. На основі гашеного вапна – вона карбонізіруется під впливом кисню. Продаються у вигляді паст або сумішей, які можна додавати пігменти. Такі фарби коштують недорого, але їх довговічність залишає бажати кращого. Підходять для оштукатурених, цегляних і бетонних стін.

Клейові фарби стоять окремо – вони виготовляються на основі крохмалю, целюлози, казеїну, полівінілового спирту, утворюють матових повітропроникний шар, однак вологостійкість у них низька, тому для фарбування фасадів використовуються в рідкісних випадках.

Ретельно вивчайте властивості фарби (особливо рекомендований тип поверхні), лише правильно підібрана фасадна фарба надовго додасть будинку доглянутий і красивий вигляд!

Babak
Коментарів немає
Категорії:
Новини
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку